З нагоди Дня захисту дітей хочеться нагадати про важливість захисту прав і благополуччя наших наймолодших громадян. Діти — це наше майбутнє, і саме від нас залежить, яким воно буде. Нехай кожна дитина зростає в любові, безпеці та гармонії, маючи можливості для розвитку та щасливого дитинства. Сьогодні ми повинні згадати про тих, хто потребує нашої підтримки та допомоги, і зробити все можливе для забезпечення їхнього благополуччя.
З Днем захисту дітей! Пам’ятаймо, що кожен маленький крок у турботі про дітей — це великий крок у майбутнє нашої країни.
Дякуємо учням нашого ліцею та класним керівникам Бай В.М., Золот Л.П., Хвостова Л.Г.,Кузь М.В.,Максименко Л.В.,Кривобок С.А.
Кожен орнамент, кожен візерунок має своє значення і історію. Червоні та чорні нитки переплітаються, створюючи візерунки, які передаються з покоління в покоління, відображаючи унікальність кожного регіону України. Вишиванка - це наша гордість, наш код, що несе в собі любов до рідної землі.
Дякуємо Кузь М.В. та учням 4 класу,Алєксєєва О.М. та учні 8 класу
13-16 травня 2024 року в Андріївському ліцеї було проведено Тиждень цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив ліцею удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах надзвичайних ситуаціях, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.
Вчителі закладу провели бесіди на теми:
• порядок дії у надзвичайних ситуаціях;
• вибухонебезпечні предмети;
• правила поведінки у разі виявлення підозрілого предмета;
• пожежна безпека;
• правила поведінки під час сигналу «Повітряна тривога»
• надання першої домедичної допомоги при НС
• терористичні загрози
• дії в разі терористичного акту
• правила поведінки в укритті
Учні взяли участь у вікторині на тему: "Від правильної поведінки залежить наше життя!" та флешмобі «Збираємо тривожну валізу». Перевірили, що має бути в невідкладному евакуаційному рюкзаку.
Тиджень цивільного захисту під гаслом «Від правильної поведінки залежить наше життя!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання необхідні в умовах нашого сьогодення.
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Колаж: Сергій Поліщук.
8 травня - це дата, що символізує завершення Другої світової війни та перемогу над нацистським злом. Цей день нагадує про катастрофічні наслідки війни. Пам'ять про ті страшні події дає нам візію, спонукає до цінування миру, безкомпромісний захист його усіма можливими мирними засобами, а також виховувати мужність та непохитність у протистоянні агресії та несправедливості.
8 травня 2023 року Президент України вніс законопроєкт до ВР щодо встановлення нового державного свята – Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
29 травня 2023 року Верховна Рада офіційно встановила нову дату святкування. Сьогодні, 8 травня 2024 року, в Україні відзначається це свято вперше.
28 березня 2024 року у закладі освіти проходило заключне засідання атестаційної комісії І рівня. Метою атестації є стимулювання, безперервне підвищення професійного рівня діяльності педагогічних працівників, професійний ріст, майстерність, розвиток творчої ініціативи, авторитет, ефективність навчального процесу.
Всі вчителі, що атестувалися у цьому році, добре знайомі з Положенням МОН України від 09.09.2022 року № 805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.2022 року.
Протягом атестаційного періоду комісією вивчена робота 7 педагогічних працівників. За результатами атестаційної комісії ухвалено відповідні рішення: відповідність займаній посаді та Карпець Л.І., Стефанюк Л.А – на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії». Писаренко О.А. на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», підтвердження раніше встановленого педагогічного звання «вчитель – методист». Голуб О.М., Алєксєєва О.М.- на встановлення кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії», Голуб О.М. на відповідність займаній посаді як педагог- організатор. Золот Л.П. – на встановлення категорії «спеціаліст першої категорії», Гопкало О.В. на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії». На засіданні було обговорено досвід роботи вчителів, що атестуються, зачитано характеристики професійної діяльності даних педагогів.
Підбиваючи підсумки, голова атестаційної комісії, Карпець Л.І. подякувала за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків, за результативність роботи, привітала з успішним проходженням атестації, побажала усім міцного здоров'я, миру, невичерпної енергії, поваги від людей, успіхів у такій нелегкій праці на педагогічній ниві, творчих злетів, удосконалення професійної майстерності, продовжувати розвивати та вчити майбутнього громадянина України, здатного зберігати свою національну ідентичність та брати у подальшому участь у розбудові і захисті нашої суверенної незалежної держави.
7 березня в 10 класі на класній годині було проведено національно- пізнавальну гру" Всім відомий Тарас Щевченко" у вигляді змагання на знання життя і творчості Т.Г.Шевченка. Учні відповідали на запитання, розгадували ребуси, наприкінці учні склали характеристику Тараса Григоровича до кожної літери його імені.
До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, 23 лютого 2024 року в 5 класі проведено виховну годину - "Другий рік незламності".
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні як знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули в Києві на Майдані,на вулицях Грушевського та Інститутській. Вони віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України.
Виховна година на подіях реальної історії бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами.
Режисер: Максименко Євгенія і Максименко Лілія Володимирівна
У ролях: учні Андріївського ліцею Карпівської сільської ради
У переддень Дня Соборності України, учні 9-11 класів Андріївського ліцею вразили своєю ініціативою та патріотизмом, підготувавши інформаційний дайджест - "Соборна. Вільна. Неподільна!"
Учні взяли на себе відповідальність за створення матеріалу, який інформує громадськість про важливі моменти та події, пов'язані з темою соборності.
Висвітлили важливі етапи боротьби за соборність та події, що визначили шлях до формування єдиної нації і держави.
Така ініціатива не лише відображає розуміння історії своєї країни, але й привертає увагу до важливих аспектів національної ідентичності та єдності.
До Дня Соборності України учні Андріївського ліцею підготували квест: "Ми - українці, наш дім Україна!"
Зображення: pixabay
Вперше з 1917 року Україна святкує Різдво за григоріанським календарем - 25 грудня замість традиційного 7 січня.
25 грудня 2023 року увійде в історію України як день, коли вперше з 1917 року країна святкує Різдво за григоріанським календарем. Після прийняття відповідного рішення Верховною Радою, цього року Україна відзначає одне з головних християнських свят разом із католицьким та проте-стантським світом - 25 грудня, а не за юліанським календарем 7 січня.
Повернення до дати 25 грудня має велике символічне значення для українців. Це ще один крок на шляху до європейської інтеграції.
Слава Україні!
Дорогі захисники і захисниці нашої Батьківщини! Прийміть найщиріші привітання з нагоди вашого професійного свята - Дня Збройних сил України. Ми пишаємося мужністю, відвагою і героїзмом українських військових. Слава Україні! Слава українським військовим! Хай щастить!
Традиційно кожної четвертої суботи листопада вся Україна і весь світ вшановує жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. Минуло 90 років від початку Голодомору 1932-1933 років, але російська влада робить спроби знову знищити українську націю, в тому числі голодом. Наслідуючи Сталіна рф вивозить з окупованих територій фактично всі запаси зерна, продуктів харчування, знищує елеватори, зерносховища, агропромислові підприємства, поля й іншу інфраструктуру. Під час постійних обстрілів й захоплення міст люди фактично помирали від голоду не маючи можливість навіть вийти із своїх осель. Так само російська влада приховує свої дії, завдяки дезінформації та пропагандистським кампаніям вона викривлює реальність, намагаючись приховати свої звірства від власного народу та від міжнародного суспільства.
Трагічні події та злочини сьогодення доводять: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Для учнів 5-6 класів 24 жовтня в закладі освіти був проведений захід на патріотичну тему "Вірю в майбутнє твоє, Україно!".
Організатором цікавого та пізнавального заходу виступила вчителка ліцею Вікторія Микитівна Бай.
Учні з великим ентузіазмом взяли участь, проявили кмітливість та фантазію, створили чудові малюнки та написали надихаючі вислови, присвячені рідній Україні, її героїчному минулому та світлому майбутньому. Цей захід ще раз продемонстрував, що наші діти щиро люблять Україну та вірять у її перемогу.
Круглий стіл для учнів 10-11 класів на тему: “Захист Вітчизни — нагальна потреба сьогодення”
2 - 3 жовтня 2023 року був проведений – круглий стіл на тему «Захист Вітчизни — нагальна потреба сьогодення». Брали участь учні 10 - 11 класів та вчитель предмета – «Захист України».
Для старшокласників, дискусія стала корисною, адже на часі обговорення важливих аспектів військової оборони та національної безпеки.
Розглянули, обговорили питання:
- Загальне уявлення про військову загрозу: учасники круглого столу обговорили сучасні загрози для національної безпеки нашої держави та роль армії у їх запобіганні та відверненні.
- Роль армії та озброєнь: обговорили тему військових сил, їх структуру, функції та необхідність в сучасних умовах.
- Геополітичний контекст: дискутували про стан військової безпеки у світі та роль України у цьому процесі.
- Військова служба: говорили про військову службу, її переваги та недоліки, а також її вплив на молодь.
- Військова освіта та патріотизм: говорили про важливість військової освіти та розвиток патріотизму серед молоді.
- Заходи держави для забезпечення безпеки: говорили про можливості та програми, які держава використовує для забезпечення національної безпеки.
- Мирна дипломатія та міжнародні зусилля: дискутували з приводу ролі дипломатії та міжнародних зусиль у вирішенні конфліктів та забезпеченні миру.
Круглий стіл став черговою можливістю для учнів розвинути критичне та аналітичне мислення, а також для поглиблення розуміння важливості тематики захисту Вітчизни.
Список учасників освітнього процесу
зарахованих до 1 класу 2023 — 2024 н. р.
1. Бай Є.
2. Садиченко Б.
3. Бочаров А.
4. Добинда А.
5. Добинда А.
6. Кравченко М.
7. Лисов-Коваленко І.
8. Литвиненко Н.
9. Максименко А.
10. Масляний Є.
11. Стефанюк С.
12. Тацька У.
13. Трюхан М.
14. Руда К.