Медіаграмотність - на шляху до правдивої інформації

 

Згідно рекомендацій МОН та ініціативи президента України - 17 лютого 2022 року в Андріївському ліцеї був проведений єдиний урок медіаграмотності для всіх ліцеїстів. 

Он-лайн зустріч розпочалася о 10 годині ранку, були присутні близько 50% учнів та учителів закладу. Урок медіаграмотності було проведено під гаслом «Медіаграмотність як шлях до правдивої інформації в освітньому і соціальному просторах».

 


День Єднання!

На виконання Указу Президента України від 14.02.2022 № 53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» 16 лютого у нашому закладі відбулося урочисе підняття Державного Прапора та проведений флешмоб «Україна єдина». До заходу долучилися працівники закладу та учні ліцею. 


Валентинів день

 

Напередодні Дня закоханих, в нашому ліцеї працювала пошта Святого Валентина, яку організувала вихователь закладу Наталія Малихіна. Листи приємно вразили всіх  учасників.


Крути. І сум, і біль, і вічна слава України

 

Пам’яті юнаків-героїв які героїчно загинули в бою під Крутами був  присвячений урок «Крути і сум, і біль, і вічна слава України».

 

Учні 6 класу під керівництвом вчителя Алєксєєвої О.М.  створили презентації «Пам’ятаємо про Крути». А учні 5 класу відвідали сільську бібліотеку, де познайомилися з історичними подіями та героїчним подвигом студентів.


...  в гетто метелики не живуть ...

 

Символом Голокосту є метелик. Чому саме він?

В 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть».

Метелики – символ радості, без якої не живуть. Тож учні 4 класу долучилися до акції та створили свого Метелика  Пам’яті жертв Голокосту.

 


До дня проголошення Акту злуки від  22.01.1919

 

Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання всіх національно-демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну соборну українську державу.

 

Напередодні, учні 7, 3, 4 класів нашого ліцею під керівництвом Стефанюк Л.А.  провели захід до Дня Соборності «Україна є, була і буде», який завершився флешмобом.

Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі,

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас – єдина,

Немає такої, як ти, не землі.

 


З Новим 2022 роком!!!

 

Новий рік – одне із загадковіших чарівних свят дитинства. Його люблять і  з нетерпінням чекають дива. Але всі по-різному  вірять в чудеса. Саме тому в нашому закладі напередодні свята, відбулося аж три новорічні дива.

 

Для учнів 1-4 класів було проведено  новорічне свято «В гостях у казки», яке підготували учні 4 класу та класний керівник Золот Л.П. А учні 7 класу з класоводом Стефанюк Л.А. підготували «Новорічний форс-мажор» для учнів 5-7 класів. 

«Сім чудес Нового року» були представлені учнями 10-11 класу і керівником Кириленко-Дороховою Н.М. Святковим настроєм, гарними емоціями, новорічною дискотекою завершився останній день навчального року -  30 грудня. 

З Новим 2022 роком!!!

 


Підготовка до Нового Року!

 

Підготовка до святкування Нового року почалася заздалегідь.   Вчителі Хвостова Л.Г., МаксименкоЛ.В., Бай В.М., Золот Л.П. і Стефанюк Л.А. оформили новорічну фотозону.

 

А учні ліцею прийняли активну участь у щорічних конкурсах:

- «Новорічний вернісаж» (конкурс малюнків)

- «Новорічна листівка»

- «Новорічна композиція»

Всі були в захваті від представлених робіт. 

  Наш ліцей багатий на творчо обдарованих дітей.

 


Квест «Святий Миколай до нас в гості завітав»

 

Напередодні Дня Святого Миколая, 17 грудня у закладі був організований і проведений квест «Святий Миколай до нас в гості завітав». Учні 1-4 класів разом з шестикласниками та під керівництвом Алєксєєвої О.М., долаючи перешкоди, відшуковували скарби і подарунки Святого Миколая. Діти з радістю виконували всі завдання «чортиків», адже з нетерпінням очікували на смачні подарунки від Святого Миколая.




Годівничка для синички

 

Другокласники – справжні друзі птахів. Найменші учні нашого закладу долучилися до акції «Годівничка для синички».

 

Під керівництвом класного керівника Максименко Л.В,  діти разом з батьками виготовили і розвісили на шкільному подвір’ї власноруч зроблені годівнички. Діти з нетерпінням чекають галасливих гостей.


10 -17 грудня в Андріївському ліцеї проходив Тиждень права. З нагоди проголошення загальної декларації прав людини, у Міжнародний день захисту прав людини, з ліцеїстами  8-11 класів проведено  урок: «Права людини». Обговорили основні права та обов’язки людини, детально зупинилися на правах дітей та їх захисті.


1 грудня з 1988 року відзначається  Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас. 

Завданням закладів освіти є популяризація здорового способу життя.  В нашому ліцеї  для учнів 7-9 класів медичною сестрою Свинаренко В.М. була проведена інформаційна хвилинка «Хто попереджений – той захищений».

А учні 10-11 класів виготовили буклети «Зроби свій вибір», «СНІД – загроза людству».

 


Свічка пам’яті

 

«Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього».  На жаль, наша історія має багато «чорних» сторінок, одна з яких _ Голодомор. Геноцид українського народу, який забрав мільйони життів, цілі села, що назавжди зникли з карти. Це те, про що потрібно пам’ятати, розповідати, вивчати.

  Саме тому, в нашому закладі були проведені виховні заходи:

- Урок-пам’яті «На колінах стою перед вами – сповідаю жалобу свою»  (Кот О.М. учні 8 класу)

- Акція «Запали свічку пам’яті»  (Золот Л.П.  учні 4 класу, Бай В.М. учні 3 класу)

- Інтерактивна екскурсія до Національного музею Голодомору-геноциду (Стефанюк Л.А. учні 7 класу)

 


День гідності й свободи

 

Україна – територія гідності і свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 та 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Україною потрібно пишатися, і просто неможливо не любити! 

 

«В єдності сила народу» … саме під таким гаслом 19 листопада у ліцеї був проведений захід  Стефанюк Л.А. для учнів 5-11 класів.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках, не згасає віра в щасливе майбутнє української держави.


16 листопада – Міжнародний день толерантності

 

До Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля, в ліцеї була організована акція «16 днів проти насильства», в рамках якої були проведені заходи:

- Круглий стіл «Булінг. Застереження, покарання» (Кот О.М. і учні 8 класу; Овсянікова В.Г. та учні 9 класу)

- Конкурс буклетів «Толерантність – це…»  (Золот Л.П. учні 9-11 класів)

- Конкурс плакатів «Толерантність у нашому житті» (Стефанюк Л.А. учні 5-8 класів)

 


14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

 

Учні 6 класу на чолі з класним керівником Алєксєєвою О.М. підготували онлайн привітання для жителів Карпівської сільської громади.  

 

Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.

Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.


Свято до дня працівників освіти

 

Учитель – одна з найстаріших професій. Вона існує майже так само довго, як і людство. В Україні День вчителя офіційно був закріплений в 1980 році Президією Верховної Ради СРСР. Це свято має особливу традицію.

 

В останню п'ятницю перед святом у школах проводять "день самоврядування", коли уроки проводять самі діти, конкурси та концерти. Не стало винятком і цьогорічне святкування Дня вчителя в нашому ліцеї.  Вчителі були запрошені учнями 9 класу до «Кафе в клітинку». Свято було проведено на належному рівні.


22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. 

 

Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої Світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських загарбників.

 

Із метою вшанування подвигу партизан і підпільників у роки Другої світової війни у навчальному закладі проведено ряд заходів. 

У класних колективах пройшли інформаційні хвилини  «Партизанський рух на Дніпропетровщині». Організована книжкова виставка в бібліотеці «Полум’я партизанської війни».

Плине час, однак пам’ять про зроблене партизанами у часи Другої світової житиме вічно.

Важливо, що пам’ять ця є стрижнем, що єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного із нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної  любові до рідної землі.

80 років трагедії  Бабиного Яру

 

29 вересня  учні ліцею провели Національний урок пам’яті, окликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя.

 

В класних колективах  проведено: уроки та бесіди, інтерактивна екскурсію «Шляхом тих, хто пережив Бабин Яр». про трагічні події у Бабиному Яру,  

Сформувати в учнів усвідомлення того, що мир та злагода між людьми – найвищі на землі цінності, допомогли оформлення у шкільній бібліотеці літературної  вітрини «Бабин Яр: символ вічної скорботи…», де  було наголошено на вшануванні пам’яті жертв бабиного Яру в українській поезії (М.Бажан, П. Тичина, М.Рильський, В.Сосюра, Д.Павличко та ін.).

Ми повинні пам’ятати,  що Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі.  Бабин Яр - це наша спільна трагедія, трагедія всього єврейського  і українського народу.


21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру.

 

Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

 

Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина за для вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру в ліцеї пройшли тематичні заходи. День розпочався флешмобом «Голуб миру», в якому взяли участь учні початкових класів.

Протягом дня був проведений конкурс проєктів «Я за мир в Україні» та акція «Я обираю МИР»

Класними керівниками години спілкування «Мир на землі – радість у родині», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».

Школярі висловлювали  побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».


Олімпійський тиждень 

 

Традиційно на початку нового навчального року в  Андріївському ліцеї з 06.09. 2021 по 10.09. 2021 був  проведений «Олімпійський тиждень» під час якого було організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, олімпійські уроки, конкурси, спортивні змагання, турніри, інформаційні хвилинки. Мета яких одна – пропаганда серед дітей та учнівської молоді здорового способу життя,  залучення їх до активних занять спортом.

 

В останній день  тижня для учнів 1-4 класів були проведені  «Веселі естафети», а для школярів 5-11 класів квест «Спорт – це здоровя». Веселими і задоволеними залишилися всі учасники змагань. А ми ще раз переконалися, що в нашій школі працюють  і навчаються сильні, спритні й сміливі. Вперед!  До нових звершень і перемог!


1 вересня – День знань

 

У цей день шкільне подвір'я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат.

 

День знань був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим, адже випускники вже зрозуміли, що таке свято у школі для них є останнім, а першокласники відкрили для себе нову сторінку, де все вперше - перший дзвоник, перша вчителька, перший урок. На урочисту шкільну лінійку завітала начальник відділу освіти, молоді і спорту Карпівської сільської ради Лисогор Лариса Іванівна, яка привітала усіх  з початком навчального року.

 

Директор школи, Карпець Лариса Іванівна, надихнула дітей, вчителів і батьків до нових висот в навчанні. Адже цей навчальний рік розпочинається з нового статусу школи – Андріївський ліцей Карпівської сільської ради.  А також вона подякувала тим, хто допомагає школі втілити у життя всі задуми. Традиційно по-родинному пройшло свято Першого дзвоника.


30-а річниця відновлення Незалежності України!

 

На протязі 1000 років нашої писемної історії ми неодноразово мали на своїй землі власну державу. Під тиском обставин її втрачали, але знову і знову здобували. А це означає, що українська нація ніколи не зрікалася права бути вільною!

Вже 30 років ми відзначаємо це величне свято, і з кожним роком поглиблюється усвідомлення цієї події і дати – 24 серпня – і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. 


Наш Основний Закон – це головний оберіг державності та демократії, гарант прав і свобод кожного громадянина. Свого часу його прийняття посприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені та остаточно закріпило незалежність нової європейської держави.

 

Конституція України утверджує головні цінності нашого народу – життя людини, її здоров’я, честь та гідність, вона надає кожному громадянину свободу слова та віросповідання. Тому обов’язок кожного з нас – щиро поважати наш головний закон, а також вміло і відповідально користуватися своїми правами, не порушуючи прав інших.

 

У цей святковий день бажаємо усім міцного здоров’я, наснаги та віри у світле майбутнє України! Єдності нам усім, злагоди і миру!

 

Слава Україні!